Sétanaptár
 

Kőbánya első említése 1244-ben jelenik meg, egészen pontosan Kőér településként jelölik meg IV. Béla egyik adománylevelében. De tudtad-e, hogy a középkor óta a kőfejtés következtében létrejött bányáknak milyen funkciói voltak az évszázadok során? Erre az egyik választ a Dreher Sörgyárban tett, közel kettő órás sörkóstolóval egybekötött programunkon...

Valóban a Lánchíd volt a főváros első hídja? Tényleg odébb kellett-e tolni a Belvárosi Plébániatemplomot az Erzsébet híd miatt? Hol állt volna az a dunai átkelő, amit Mátyás márványból kívánt megépíteni?

Reggel jó korán el is indulunk, hogy egy teljes napon át bebarangoljuk a várost. Tudom, hogy te is jártál már itt, ismersz egy-két áltanos dolgot, de ismered-e az igazi titkokat? Kis udvarokat, eldugott kápolnákat? Hogy hol van a Macskalépcső? Hol áll a dzsámi?

Ha azt gondolod, hogy kínai negyed csak az amerikai filmekben létezik, akkor tévedsz. Kőbányán egy akkora, és olyan színes közösség épített magának egy külön világot, hogy amíg nem látod magad sem hiszed el.

Honnan érkeznek hozzánk és mikor? Kit hívunk romának és kit cigánynak? Melyik a helyes elnevezés? Vajon mennyire befolyásolták a kultúránkat vagy akár Pest városképét? Tudj meg róluk, művészetükről többet és gyere velünk a Kugler Art Szalonba egy rövid városi séta után, hogy megkóstold a babos tésztát.

Hiszel a tiszta természet alkotta, a pincészet fáradhatatlan munkájával végigkísért borban? Az igazi ízélményben, ahol a bor legjobb oldalát ismerheted meg?

Hogyan érzi magát egy Budapesten élő fiatal spanyol fiatalember? Vajon mit gondol rólunk városlakókról és magáról a városról? Miért olyan fontos a spanyol nyelv és kultúra kedvelői számára a Cervantes Intézet?