Miféle titkokat rejt a Szent Mihály templom altemploma? Milyen régészeti ásatások zajlottak a Váci vár körül? És egyáltalán, hogyan dolgozik egy régész? Szeretnéd kipróbálni? Ilyen váci sétánk még nem volt!
Sétanaptár
Karácsonyi varázslat a Budai Várban - ünnepi séta a Várnegyedben - karácsonyi titkok térképpel!
Lépj be az ünnepi varázslat és a történelem különleges egyvelegének a világába! Tarts velünk egy különleges városi sétán, ahol a Budai Vár macskaköves utcái és kivilágított terei mesélnek neked múlt és jelen találkozásáról, múlt és jelen karácsonyairól. A koraesti séta célja, hogy te a város karácsonyi fényei mellett te is ráhangolódj az ünnepi...
Egy mesterség, amely szinte az emberiség 0. kilométerétől kezdve velünk van. Megszüntethetetlen, már ha van rá igazi törekvés, hogy megszűnjön. Vannak kivételek, akik kiemelkedve ebből a "szakmából" történelmet írtak, ám legtöbbjük élete dráma és megalkuvás.
Szabadkőművesek nyomában, az egykori Symbolikus Nagypáholy épületének meglátogatásával 2.
A szabadkőművesség megfejtésének titka, a téma iránti szakadatlan érdeklődés hívta életre a séta folytatását. A program jelentős részben megújult, egy helyszín állandó csupán. Az egykori Magyar Symbolikus Nagypáholy épülete, ahol egy finom ebéddel várnak bennünket ezen a novemberi szombaton.
A zsidónegyedről mindenki hallott már, legalább nagyjából tudja, hogy merre található. És itt ki is merül az ismeretek tárháza. De vajon tudod-e, hogy hogyan étkeznek, hová járnak vásárolni?
Hídemberek - Budapest hídjai 1.
Valóban a Lánchíd volt a főváros első hídja? Tényleg odébb kellett-e tolni a Belvárosi Plébániatemplomot az Erzsébet híd miatt? Hol állt volna az a dunai átkelő, amit Mátyás márványból kívánt megépíteni?
Honnan és mikor érkeznek hozzánk az első görögök, és hogyan válnak a Belváros legjobb kereskedőivé? Hol található a Derra-ház, ki volt Harris Gergely és hová építette az egzotikus külsejű bazárt?
Ezen a nyári napon egy egész napot töltünk Magyarország egyik legnagyobb múlttal rendelkező városában. Hiszed vagy sem, anno a város egy mocsarakkal körülvett hely volt, ahol Szent István édesapja építette az első kicsiny kővárat.
Kíváncsi vagy, hogyan nézett ki egy gazdag római villája? Hová jártak edzeni a légiós katonák vagy éppen hol rendeztek vízi jeleneteket sem nélkülöző gladiátorcsatákat Budán?
Valóban kitartó munka és a véletlenek összjátéka, hogy 1934-ben előkerült a föld alól a Királyi Palota? Jogos-e a Salamon-tornyát Salamonról elnevezni, igaz-e, hogy éveken át raboskodott benne Drakula?
Miért vált annyira népszerűvé ez a hely a gazdagok között és vajon újkeletű jelenségről van-e szó? Honnan kaptam nevét a Vérhalom tér, vagy a Törökvész névre hallgató városrész? Mi a köze és valóban van-e köze Gül Babának a Rózsadombhoz?